Život gangu | Akční marketingová agentura info@kreativgang.cz
Nejnovější článek

Virtuální influenceři

Život Gangu
Hudba Gangu

Hudební inspirace z Gangu

25. června 2019

Někdy hrobové ticho, jindy vykřičené hlasy týpků z kapely Vydrapená bužírka.. Hudba nás nakopává, inspiruje a motivuje. Poslechni si songy, které posloucháme při práci. Přečti si o tom, jaké koncerty byly pro nás nejemotivnější, jaký žánr hudby a interprety žereme.

FUXO, art director |ZA|

Fuxo je hudební fajnšmekr. Jeho hudební spektrum je velmi široké, ale nejvíc ho to tahá ke kytarové hudbě. Při vizuálních bombách, které vytváří v Gangu, brnká na basovou kytaru v kapele Swan Bride.

O tom, co si pustí, rozhodují jeho pocity a situace. Nejčastěji se vrací ke klasickým albům od interpretů jako Nick Cave & The Bas Seeds, Tom Waits, Velvet Underground, Bob Dylan, Serge Gansbourg, Iggy Pop & The Stooges či Leonard Cohen. Miluje 60’s garage rock a 70’s a 80‘ post punk, který reprezentuje Joy Division nebo The Cure.

„Hudbu jsem masivně hltal během celých „noughties“. Souviselo to s příchodem použitelnějšího internetu, tehdy se mi otevřel úplně nový svět. Z toho období mi zůstalo pár oblíbených – Yeah Yeah Yeahs, Walkmen, White Stripes, Arctic Monkeys…“

Ze současných oblibuje Iceage, U.S. Girls, Charlotte Gainsbourg, CCFX, cokoliv, kde zpívá Mary Jane Dunphe. Nejsilnější koncerty, které zažil a nesou přívlastek nejlepší, nejdivočejší, nejhlučnější a nejkrásnější.

 

Nejlepší:

„Nick Cave & The Bad Seeds. Viděl jsem je 2x a pokaždé to bylo famózní. Nick je asi nejlepší frontman, jakého znám. Jejich koncerty jsou úplně jinde. Nepotřebují žádnou vatu ve formě pódií, osvětlení, ohňostrojů. Je to pouze čisté umění.“

 

Nejhlučnější:

Grinderman. Opět Nick Cave a jeho oplzlý vedlejší projekt. Čistá masáž ušních bubínků.

 

Nejkrásnější:

Yeah Yeah Yeahs. Karen O je oblíbená zpěvačka Fuxovy ženy. Pokud je Nick Cave top frontman, Karen O je jeho ženský ekvivalent.

 

Nejdivočejší:

Black Lips. Hodně se pilo, zpívalo se falešně, bezhlavě se tancovalo a lítalo spoustu rolek toaletního papíru. Deerhunter jako hostující kapela byla třešničkou na dortu.

Při dětech nestíhá číst, audioknihy na Spotify jsou pro něj super alternativou. Aktuálně když jezdí s kočárkem poslouchá Moby Dicka od Hermana Melvila. Používá Spotify, ale pokud má víc času, pouští si své vinyly.

 

V kanclu se naučil „vypínat“ uši. „Umím pracovat i když v pozadí hrají vyslovené „vždyťvíšco“. Selektivní sluch je celkem fajn skill, dělá ze mě tolerantnějšího člověka :)“

 

ĽUBO, director |ZA|

Jakou hudbu poslouchá náš CEO? Starou i novou. Hlavně dobrou. Ze slovenských interpretů ho nikdo výrazně neoslovil. Při práci upřednostní hudbu před úplným tichem. Právě on je DJ žilinského kanclu, vybírá z oblíbených playlistů.

 

Po hudební stránce byl jeho nejlepším koncertem Gentleman MTV Unplugged ve Vídni. „Vynikající byl Jack Johnsson v lomu u Neusiedl am See nebo punkový koncert lokální kapely v botanické zahradě v Kapském městě.“

Do uší si kromě hudby pouští i mluvené slovo. Převládají podcasty Tima Ferrise, posledně poslouchal o Jeffovi Bazosovi. Hudbu poslouchá při práci a v autě, ze sluchátek mu hraje při sportu.

 

KIKA, graphic design |ZA|

Není vyhrazená vůči žádnému interpretovi. Má ráda veselou rytmickou hudbu, s uplakanými melodiemi na ni nechoď. Nebrání se ani slovenským autorům. Kámoši ji každou chvíli vytáhnou na koncert alternativní hudby. Zážitek je z toho vždy silný a nechá se ukecat na další akci.

 

Youtube vytváří kolem jejího pracovního stolu izolaci, díky které se dokáže lépe soustředit a efektivně pracovat. Většinou však upřednostní hlasy svých kolegů. Po práci na ni působí klidný hlas z podcastu jako balzám na duši.

 

MAJO, event manager |BA|

Majo poslouchá hudbu podle nálady. Bere house, elektroniku, rock i punk. Aktuálně vyhledává funky a starší rap. Oblíbená je Chromeo, ze slovenské hudební scény mu sedíMedial BananaPara a Walter Schnitzelsson. Ideální večer je v klubu s pivkem v ruce. Když za gramcem sedí Věc, Yanko Kráľ čEmonoizoboyz.

 

Ze světové hudby poslouchá sety Boiler room, DJ San Proper nebo Jazzy Jeff na scéně ve Philadelphii. Velmi ho potěšilo, když se mu podařilo na Slovensko dotáhnout na event Jasná NARUBY aj skill mastra Eskei83.

 

Vybrat best koncert je pro Maja těžký úkol. „Co se týče koncertů jednotlivců, vyzdvihl bych Joe Cockera, George Michaela, Kiss a Depeche mode. A taky když byla Rihanna v Bratislavě – její show byla perfektní.“ Je pravidelným návštěvníkem festivalů Grape a Uprising, tam se koncertně vyblázní.

 

Když se prokousává eventovými budgety upřednostňuje totální ticho. Při hledání inspirací si ale muziku pouští. Ideálně přes Spotify a Youtube.

 

RICHARD, account manager |PRG| 

Říká o sobě, že se pokouší držet si přehled ve všech žánrech, jeho domácí hřiště je ale rock. „Když jsem byl ještě malý kluk, táta si hned po revoluci koupil celou diskografii Queen na CD. Ty jsem sjížděl pořád dokola a to vytvořilo základ mého hudebního vkusu.“ Zatímco jeho spolužáci poslouchali Vengaboys a Lunetic, on si frčel na Led Zeppelin, The Doors a Jimi Hendrixovi. Postupně se jeho obzory rozšířily i o další žánry, rád si pustí třeba  dnes už ,,klasický“ hip-hop, mezi oblíbence patří Snoop Dogg, z českých a slovenských intepretů jsou to Vec nebo Chaozz. Studium na umělecké vysoké škole ho přivedlo ke klasické hudbě a jazzu.

 

Největší dojem na něj udělal odchod legendy Davida Bowieho. „Veděl, že umírá na rakovinu a druhý singl z posledního alba nařídil vydat ihned po jeho smrti. Skladba začíná slovy „Look up here, I’m in heaven…“. Je to velmi emotivní způsob rozloučení.“

Ze současných interpretů ho nejvíc baví The Raconteurs, Alt-J, projekty Marka Ronsona  a čeští Ghost of You, kterých vývoj sleduje od samého počátku založení kapely.

 

Při tvorbě designů a reklamních kampaní nás hudba nakopává a inspiruje. Osobní vazby s některými českými a slovenskými interprety nám umožňují jejich angažování na akcích, které organizujeme. Pouštěj si s námi i ty.

The end

Nebo ne?
Pokud tě článek zaujal a máš dotazy, napiš nám. Sleduj Gang na sockách nebo odebírej newsletter.

Podobné články