Život gangu | Akční marketingová agentura info@kreativgang.cz

Dej svou značku na TikTok. Kdy, když ne teď?

20. prosince 2022

Roste nejrychleji v Čechách, ale inflace to není, jasný pane. TikTok je dnes nejrychleji rostoucí platformou v Čechách s 20 % tvůrců. Proč se tvému byznysu vyplatí tam být? Povíme si.

Tvořit obsah je zde jednoduché.

Opravdu. Čím méně času věnuješ produkci a úpravám, tím lépe. Fičí zde autentický content, proto jakékoli video na mobil bude stačit. Pár jednoduchých průstřihů a tvůj obsah je hotov. Je to velký rozdíl ve srovnání s Instagramem, kde jsme zvyklí vidět jen očím lahodící obsah plný retuše, presetů a profesionálně sestříhaných videí.

Bude tě vidět.

Opravdu. Podruhé. Nemusíš se bát, že se na tak obrovské platformě tvůj profil ztratí. Algoritmus TikToku je úplně jiný než na Instagramu. Funguje víc na bázi překvapení, takže nikdy nevíš, kdy se ti někdo zjeví ve feedu. Stejně tak se budeš objevovat i ty ve feedu lidí, kteří tě nesledují.

Toto jsme si vyzkoušeli. Teprve nedávno jsme si jako Gang založili TikTok. Měli jsme 19 followerů, když jsme vyšupli ven první video. Po dvou dnech mělo video 17 tisíc vidění. Na Instagramu má toto video pouze 4 tisíce vidění. A tam už nějakou tu základnu vybudovanou máme.

Se založením profilu nečekej.

Nyní je na TikTok ten nejlepší čas. Prozkoumáš si terén, zjistíš, jak se tvoří obsah, co se lidem líbí, co značkám funguje. Budeš vědět, jaké hashtagy použít, jaké challenge frčí a jak se zde spolupracuje s influencery.

V Čechách na rozdíl od Slovenska je už možné sponzorovat příspěvky. A je to super easy. Založ si proto účet nyní, zjisti, jak platforma funguje, a zkoušej různé formy sponzorovaného obsahu.

TikTok vs Gang

My jsme byli vůči TikToku nejdřív trošku skeptičtí. Získal si nás svou jednoduchostí, rychlostí a rozmanitostí. Nyní jsme s TikTokem zadobře a tvoříme o něm školení, neboť chceme, aby značky využily i tuto platformu.

Naposledy jsme dělali workshop pro technologický hub Sit Port v Plzni. Probrali jsme světlá zákoutí sítě a nakonec si každý účastník vytvořil obsah na svůj TikTok. My jsme si workshop užili a myslíme, že si jej užili i všichni přítomní, kteří jsou nyní možná i tvou cílovkou.

Pokud tě zajímají novinky ze světa sociálních sítí a chceš je vyzkoušet, ozvi se nám. Rádi ti připravíme workshop, školení nebo ti připravíme rovnou obsah do měsíčního postplánu. Děláme v onlineu opravdu vše a děláme to tak, aby to fungovalo hlavně pro tebe.

The end

Nebo ne?
Pokud tě článek zaujal a máš dotazy, napiš nám. Sleduj Gang na sockách nebo odebírej newsletter.

Podobné články