Život gangu | Akční marketingová agentura info@kreativgang.cz

Pomoc je nová moc

13. dubna 2022

Je-li nás něco tahle nelehká situace ve světe naučila, tak to, že jsme stále lidi a musíme si pomáhat. A pomáháme tak, jako nejlépe umíme. Na Slovensku vzniklo hned několik iniciativ na pomoc lidem z Ukrajiny. Při projektu #KtoPomozeUkrajine jsme nezůstali nečinně sedět.

Co je #KtoPomozeUkrajine?

Online platforma, která zastřešuje různé formy pomoci občanům Ukrajiny, kteří jsou nucení opustit svůj domov kvůli ozbrojenému konfliktu. Každý obyvatel Slovenska může nabídnout pomoc podle svých možností. Ubytování, dopravu, sociální podporu anebo cokoliv jiného. Za iniciativou stojí množství lidí a k dnešnímu dni se vysbíralo více než milión tristotisíc eur.

Umění pomáhá

To chápu zejména naši grafici. Proto pro iniciativu vytvořili logo a infografiku. Tu se to však nekončí. Náš kolega Pyppo Dlhopolček zorganizoval výstavu Ukrajina v žilinskom Artfore. On, náš art director Rasťo Tupý a grafik Adrián Husár spolu s dalšími ilustrátory přetvořili své pocity ze situace do díla. Ty lze zakoupit a celý výtěžek putuje na podporu lidí z Ukrajiny.

Pomoct můžeš i ty

A je jenom na tobě jak. Každý z nás přiložil ruku k dílu podle svých možností. Ne pro reklamu, ne pro pozornost, ale proto, že držíme s lidmi na Ukrajině. Neumíme si představit, co musí prožívat, ale víme, že i málo jim dokáže změnit život k lepšímu. A znáš to-když přijde zlom, dobro zvítězí nad zlem.

 

CHCI POMOCT

The end

Nebo ne?
Pokud tě článek zaujal a máš dotazy, napiš nám. Sleduj Gang na sockách nebo odebírej newsletter.

Podobné články